photosphotosphotosphotosphotosphotosphotosphotosphotos

Zapraszamy serdecznie w niedzielę 11 października na dzień japoński na Nikiszu, który organizowany jest w ramach naszego cyklu "Czas i przestrzeń na inną kulturę". Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Szczegółowy program poniżej. 

 

13.30 – POKAZ SZTUK WALKI, RYNEK

 

Opowieść o rycerzach, wojownikach oraz łotrach średniowiecznej Japonii, opowiedziana przez Bushi ze Smoczego Dojo w Nikiszowcu.

 

14.00 – SPEKTAKL ULICZNY KAMISHIBAI, RYNEK

 

Kamishibai (kami-papier, shibai-teatr) to japońska, tradycyjna forma opowiadania, czytania i przedstawiania ilustrowanych opowieści przy pomocy drewnianego parawanu Kamishibai montowanego na rowerze.

 

Pojazd Kamishibai przybędzie do nikiszowieckiej przestrzeni, aby wciągnąć młodszych i starszych w magię niecodziennego teatrzyku. Będzie to nawiązanie do lat 20 i 30 XX wieku, kiedy to w dzielnicach Tokio Kamishibai był rodzinną rozrywką uwielbianą przez widzów w każdym wieku. To niezwykłe przedstawienie zobaczymy w autorskiej interpretacji aktorów Teatru Rawa.

 

15.30 – WARSZTATY KAMISHIBAI W CENTRUM ZIMBARDO

 

Spektakl Kamishibai będzie zwieńczony działaniami twórczymi z dziećmi. Podczas warsztatów uczestnicy poznają historię Kamishibai, będą rozmawiać o roli ilustracji w książce dziecięcej oraz będą mogli stworzyć własną opowieść Kamishibai. Warsztaty prowadzone będą przez Zofię Piątkowską-Wolską, założycielkę Wydawnictwa Tibum i propagatorkę Kamishibai w Polsce.

 

Udział w warsztatach możliwy tylko po zgłoszeniu na adres:  Liczba miejsc ograniczona.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WSPIERAJĄ NAS:

1.png13_michalscy.jpgLogoMOPSmae.jpgSWPSgeneralne_logotyp_bialy_may.jpglogo-ikea.jpglogo-katowice.jpglogo-lp.jpglogo-us.jpg