photosphotosphotosphotosphotosphotosphotosphotosphotos

Zmierz się ze swoimi uprzedzeniami i weź udział w „Żywej Bibliotece”. To spotkanie z „Żywą Książką”, czyli drugim człowiekiem, którego historia lub doświadczenie są z jakiegoś powodu wyjątkowe. Nierzadko są to osoby, o których wiemy bardzo mało lub nasza wiedza opiera się na stereotypach. 

Bywa, że „Żywe Książki” reprezentują jakąś szerszą grupę ludzi – często doświadczających dyskryminacji ze względu na swój zawód, pochodzenie, wyznanie, poglądy, orientację, czy kolor skóry.Dlatego „Żywa Biblioteka” to bardzo ważna – i jakże współcześnie potrzebna – idea, dzięki której możemy skonfrontować swoje wyobrażenia, zmierzyć się ze swoimi uprzedzeniami, poszerzyć wiedzę o informacje z rzetelnego źródła oraz przyjąć szerszą perspektywę w rozumieniu określonych zjawisk. Otwartość na drugiego człowieka oraz dialog z nim są bardzo bliskie idei Centrum Zimbardo. Dlatego „Żywa Biblioteka” była realizowana także u nas i dlatego wspieramy „Żywą Bibliotekę” organizowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Katowicach. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu – już w najbliższy piątek i sobotę (10-11 czerwca).

 

Więcej na:
http://mbp.katowice.pl/aktualnosci/179-zywa-biblioteka-human-library-katowice-10-11-czerwca-2016-r
https://www.facebook.com/ZywaBibliotekaKatowice

 

WSPIERAJĄ NAS:

1.png13_michalscy.jpgLogoMOPSmae.jpgSWPSgeneralne_logotyp_bialy_may.jpglogo-ikea.jpglogo-katowice.jpglogo-lp.jpglogo-us.jpg