photosphotosphotosphotosphotosphotosphotosphotosphotos

"Rozbark-Nikiszowiec: Na Wspólnym Szlaku" to nazwa nowego projektu Stowarzyszenia FIL, który będzie realizowany m.in. w Centrum Zimbardo. Adresowany jest do mieszkańców Rozbarku i Nikiszowca – osób starszych grupy (60 +) oraz młodzież.

Szczególnie zapraszamy osoby, które chciałyby podzielić się swoją wiedzą nt. historii Nikiszowca i Rozbarku. Stworzymy społeczne archiwum opierające się na materiałach, zasobach i opowieściach mieszkańców, które wykorzystane zostaną do stworzenia wspólnej publikacji nt. Nikiszowca i Rozbarku. Będziemy także przypominać sobie śląskie tradycje m.in. poprzez wspólne gotowanie oraz gry śląskie.

Projekt będzie także okazją do zdobycia konkretnej wiedzy (m.in. nowe technologie, spotkanie z prawnikiem), poznania innych ludzi i niebanalnego sposobu spędzenia czasu.

Zgłoszenia są przyjmowane telefonicznie: 664 222 044, e-mailowo: lub bezpośrednio w Centrum Zimbardo w Nikiszowcu. Aktualne info nt. projektu:www.facebook.com/RozbarkNikiszowiec/

Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Zdjęcie przedstawia artystów z Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny w strojach rozbarskich w Nikiszowcu.

Foto: Irek Dorożański. Zdjęcia pochodzą z zasobów archiwum Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny.

WSPIERAJĄ NAS:

1.png13_michalscy.jpgLogoMOPSmae.jpgSWPSgeneralne_logotyp_bialy_may.jpglogo-ikea.jpglogo-katowice.jpglogo-lp.jpglogo-us.jpg