photosphotosphotosphotosphotosphotosphotosphotosphotos

Serdecznie zapraszamy na Festiwal promujący śląską kulturę i tradycją oraz także Nikiszowiec organizowany przez młodzież. 

Festiwal rozpocznie się o godz. 13.00 wykładem Grzegorza Chudego. Ten znany śląski akwarelista, nauczyciel języka polskiego i gwary śląskiej, muzyk zespołu Beltaine, opowie o śląskiej godce. Następnie Anna Solińska, koordynatorka Centrum Zimbardo, związana zawodowo i rodzinnie z Nikiszowcem, odpowie na pytanie "Jak uświadomiłam sobie, że jestem Ślązaczką?". Anna Solińska, która jest także przewodnikiem po Nikiszowcu, poprowadzi wycieczkę po osiedlu zatytułowaną „Górniczym szlakiem”. Ale to nie jedyna okazja podczas Festiwalu, aby lepiej poznać osiedle. Na autorski spacer pt. "Historia fotografią mówiona" zabierze gości także Marcin Szymczyński. Gościem  wydarzenia będzie   także Rubens…czyli Mateusz Ledwig, twórca cieszącego się ogromną popularnością profilu FB pn. „Rubens był z Bytomia”. Chociaż obecnie to Ślązak „na emigracji” - mieszka i tworzy w stolicy Polski -  to niezmiennie silnie związany z kulturą śląską. Dlatego opowie o życiu hanysa wśród goroli. Zwieńczeniem wydarzenia będzie występ grupy "A Propos", która zaprezentuje teatr komedii improwizowanej.

 

Udział w Festiwalu jest bezpłatny. Należy jednak wcześniej zgłosić się na konkretne wydarzenia.

Szczegóły na plakacie oraz w treści wydarzenia: https://www.facebook.com/events/222775788286157/

 


WSPIERAJĄ NAS:

1.png13_michalscy.jpgLogoMOPSmae.jpgSWPSgeneralne_logotyp_bialy_may.jpglogo-ikea.jpglogo-katowice.jpglogo-lp.jpglogo-us.jpg