photosphotosphotosphotosphotosphotosphotosphotosphotos

Serdecznie zapraszamy na X Odpust u Babci Anny

Odpust u Babci Anny w tym roku odbędzie się już po raz 10. Organizowany jest przez Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych wraz z Mieszkańcami Nikiszowca i Janowa oraz młodzieżą z Centrum Zimbardo w Nikiszowcu, przy wsparciu Miasta Katowice w ramach inicjatywy lokalnej pn. „Odpust i Jarmark - Nikiszowieckie Wydarzenia Integracyjne”.


Impreza jest letnią edycją popularnego zimowego Jarmarku Na Nikiszu – także organizowanego przez FIL. Chociaż "Odpust" towarzyszy świętu patronki kościoła w Nikiszowcu, to jest niezależną imprezą, która jest ważnym wydarzeniem kulturalnym i integracyjnym, promującym magiczne osiedle i dzielnicę.
W tym roku spodziewamy się 180 wystawców z całej Polski, oferujących oryginalne rękodzieło, sztukę i lokalne pamiątki. Na stoiskach, których staranny wybór jest bardzo ważnym etapem przygotowania imprezy, znajdą się m.in. biżuteria wykonywana z tradycyjnych i oryginalnych materiałów takich jak drewno, mosiądz, sutasz, szkło, srebro, a także wyroby mydlarskie, ceramika, elementy dekoracyjne wnętrz, rękodzieło krawieckie, wyroby dla dzieci. Nie może oczywiście zabraknąć także tradycyjnych bud odpustowych z „maszketami”. Obok nich znajdą się także restauracje serwujące przysmaki kuchni śląskiej, w tym tradycyjny obiad. Będzie i miejsce na kulinarne ciekawostki takie jak: konfitury, oleje, miody, piwa rzemieślnicze i tradycyjne.


Na imprezie swoje stoisko będzie miało także Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologiczne #OnkologiaNaCeglanej w ramach którego odbywać się będą: pomiar ciśnienia, pomiar cukru we krwi, porady dietetyka, profilaktyka raka piersi. Obecny będzie także najnowocześniejszy w Europie „krwiobus”, w którym we współpracy z Fundacją Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej i Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach prowadzona będzie zbiórka krwi i rejestracja dawców szpiku kostnego.

Ważną częścią programu imprezy jest scena artystyczna, na której w tym roku wystąpią:
14.00 Orkiestra Dęta Kopalni Wieczorek
15.00 Siostry Wajs & Stonoga
16.15 Tap Dance Katowice
16.45 Rube Świnie
18.00 Chór Mieszany Ogniwo
19.00 Pedro y Mari
A dla najmłodszych przygotowaliśmy także dodatkowe atrakcje: karuzele, dmuchańce, pokazy baniek mydlanych itp.
Udział w imprezie jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 


WSPIERAJĄ NAS:

1.png13_michalscy.jpgLogoMOPSmae.jpgSWPSgeneralne_logotyp_bialy_may.jpglogo-ikea.jpglogo-katowice.jpglogo-lp.jpglogo-us.jpg