photosphotosphotosphotosphotosphotosphotosphotosphotos

Serdecznie zapraszamy na XI Jarmark Na Nikiszu

W imieniu Organizatora – Stowarzyszenia Fabryka Inicjatyw Lokalnych oraz mieszkańców i sympatyków Nikiszowca zapraszamy na XI JARMARK NA NIKISZU. Tegoroczny Jarmark odbędzie się w dniach 7-9 grudnia 2018 r. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej ocenianych jarmarków bożonarodzeniowych w regionie. To organizowane od  2008 r. wydarzenie systematycznie rozrasta się. Zwłaszcza w ostatnich latach Jarmark ściąga do Nikiszowca tysiące odwiedzających z całego regionu, ale także Polski i Europy. W poprzednim roku było to prawie 50 tyś. osób. A ponad 200 wystawców prezentuje najbardziej wyszukane wyroby rękodzielnicze z różnych części Polski, a także regionalne w tym kuchnię śląską.

Wśród tegorocznych produktów znajdziemy kilkanaście pracowni ceramicznych, stoiska oferujące szeroki asortyment biżuterii, wykonanej z tradycyjnych jak i niekonwencjonalnych materiałów. Na Jarmarku prezentować się będzie także kilka pracowni krawieckich, prezentujących artykuły dla dzieci i dorosłych. W ofercie znajdzie się także wiele innych wyrobów ozdobnych: z wełny i filcu, koronki i hafty, porcelana ręcznie malowana, ozdoby witrażowe oraz kwiatowe – m.in. wieńce świąteczne, produkty z mydła i lawendy. Na bożonarodzeniowym Jarmarku nie może także zabraknąć stoisk z piernikami – artystycznie zdobionymi, domkami z piernika, choinkami piernikowymi; a także wiele innych artykułów świątecznych, ozdób, bombek zdobionych. Znajdziemy także sporo produktów naturalnych
i regionalnych, a wśród nich: chleb tatarczuch, syropy, oleje naturalne, konfitury, dżemy, nalewki, śląski smalec, miody i wyroby pszczelarskie, sery góralskie i austriackie
, wędliny. Wielbiciele słodyczy będą mogli wybierać z szerokiego asortymentu: owoce w czekoladzie, czekolada na gorąco, kurtosze, krówki, żelki, gofry, lizaki świąteczne, desery i ciasta. Świąteczny klimat wzmocni także grzane wino. Oczywiście będzie także możliwość zjedzenia czegoś na gorąco w specjalnie przygotowanej na Skwerze Zillmannów strefie gastro – m.in. rozgrzewające zupy, tradycyjne dania kuchni śląskiej, czy różnego rodzaju pierogi lub potrawy z grilla. Jak już co roku w ofercie znajdą się także pamiątki z Nikiszowca i okolicy, a także gadżety, artefakty i produkty nawiązujące do Śląska. Swoje dzieła zaprezentują także członkowie legendarnej Grupy Janowskiej, a także inni lokalni artyści.

 

Tradycyjnie Jarmarkowi towarzyszyć będzie scena muzyczna oraz bezpłatne atrakcje dla dzieci – tj. karuzela wiedeńska i karuzela mikołajkowa. Świąteczny klimat wydarzenia podkreślać będą specjalne iluminacje świetlne.

W tym roku imprezie towarzyszyć będzie także wydarzenie o międzynarodowym charakterze – COP24: Szczyt Klimatyczny ONZ w Katowicach. Dlatego Organizatorzy spodziewają się jeszcze większego zainteresowania JNN niż dotychczas oraz przybycia gości z całego świata.
W związku z tym przewidywane są dodatkowe rozwiązania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa i organizacją ruchu, takie jak:

- 1500 miejsc parkingowych wokół Nikiszowca

- specjalna i bezpłatna linia autobusowa obsługująca parkingi jarmarkowe

- specjalna bezpłatna linia autobusowa z centrum Katowic

- zmiana organizacji ruchu na osiedlu podczas trwania imprezy, obejmująca m.in. zakaz wjazdu na teren Nikiszowca wszystkich aut poza pojazdami mieszkańców.

 

Jarmark Na Nikiszu organizowany jest przy wsparciu osób indywidualnych, a także instytucji
i Partnerów. Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Katowice. Imprezę wspierają także: Muzeum Historii Katowic – Dział Etnologii Miasta w Nikiszowcu, Parafia św. Anny w Nikszowcu. Impreza została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Katowice. Patronat medialny objęli: Dziennik Zachodni, TVP3 Katowice, Polskie Radio Katowice. Organizatora Jarmarku wspierają także Partnerzy. Partnerem Głównym jest TAURON Polska Energia S.A. Pozostali Partnerzy to: SAG Sp. z o.o., Piekarnia-Cukiernia Michalski, FAMUR SA, Fabryka Porcelany.
Aktualne informacje związane z wydarzeniem dostępne na profilu: facebook.com/JarmarkNaNikiszu


WSPIERAJĄ NAS:

1.png13_michalscy.jpgLogoMOPSmae.jpgSWPSgeneralne_logotyp_bialy_may.jpglogo-ikea.jpglogo-katowice.jpglogo-lp.jpglogo-us.jpg