photosphotosphotosphotosphotosphotosphotosphotosphotos

14 kwietnia 2014 miało miejsce uroczyste otwarcie Centrum Zimbardo w Nikiszowcu. W wydarzeniu wziął udział inicjator i patron miejsca, Profesor Philip Zimbardo. Część oficjalną otworzył Profesor, który zamiast przecięcia wstęgi dokręcił na oczach wszystkich ostatnią śrubkę, kończąc tym samym trwający od ponad pół roku remont.

Waldemar Jan, prezes FIL, podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że najbardziej nieprawdopodobna idea mogła stać się rzeczywistością. Każda instytucja i osoba, która wsparła Centrum została uhonorowana paszportem „Klubu Przyjaciół Zimbardo”, sygnowanym przez samego Profesora.

Mniej oficjalna część otwarcia odbyła się popołudniu i adresowana była do lokalnej społeczności. Na spotkaniu Profesor m.in. wygłosił wykład pt. „Nowa generacja bohaterów dnia codziennego zaczyna się w Nikiszowcu”. Nawiązując do swojego projektu bohaterskiej wyobraźni, wskazywał na potrzebę wyzwalania wśród młodych ludzi postaw bohaterskich, rozumianych jako codzienną postawę bycia w porządku.

Centrum Zimbardo w Nikiszowcu, nawiązując do koncepcji bohaterskiej wyobraźni, opiera się na jeszcze kilku innych zasadach, wynikających ze specyfiki miejsca, o których można przeczytać w naszej zakładce: MISJA CENTRUM.

WSPIERAJĄ NAS:

1.png13_michalscy.jpgLogoMOPSmae.jpgSWPSgeneralne_logotyp_bialy_may.jpglogo-ikea.jpglogo-katowice.jpglogo-lp.jpglogo-us.jpg